Araç Şase Düzeltme Hizmeti

Araç Şase Düzeltme Hizmeti

Şase düzeltme işlemi bir aracın çerçevesini ve gövdesini düzeltme anlamına gelir. Aracın tüm sistemleri aracın gövdesinin yapısı ile entegre olarak çalışır. Şase üzerinde ortaya çıkan sorunlar ise hem şasenin hem de aracın çok olumsuz şekilde etkilenmesine neden olur. Genelde kaza ve benzer vuruklar şaselerde sorunların ortaya çıkmasına yol açar. Aracın kaza süreci sonrasında kontrol edilmesi ve uzmanlar tarafından değerlendirilmesi gerekir. Günümüzün gelişmiş teknolojisi ile şase kontrolü yapılıp, sorunların büyük bir hassasiyetle çözümü mümkün olmaktadır.
Şase düzeltme makinası oldukça gelişmiş bir teknoloji ürünüdür. Şasesi zarar görmüş olan araçlar bu makinaya yerleştirilir ve şasenin yapısı, ölçüleri burada gözden geçirilir. Milimetre hesabı ile yan ölçüler, ön-arka ölçüler ve çapraz ölçüler ortaya konur. Bu ölçülere bakarak şasenin hangi bölgesine ne kadar müdahale edileceği gözlenmiş olur. Araç şasesine yapılan müdahaleler sayesinde aracın yapı olarak tamamen düzelmesi sağlanır. Aracın yol alma ve trafik akışına uygun olarak yapılan çalışmaları aslında şase dışında pek çok sistemin de daha sağlıklı şekilde çalışmasına destek olur.
3 boyotlu bir ölçüm ve değerlendirme yapabilen şase düzeltme makinası bağlı bulunduğu bilgisayar sistemi ile en ufak ölçüm hatalarının önüne geçer. Doğru yönde çektirme işlemleri uygulanırken sonucu ve optimizasyonun durumunu bilgisayar ekranından takip etmek mümkün olur. Deneyimli ekipler ve onların kullanmış olduğu bu ileri teknoloji sayesinde şasenin mevcut sorunları giderilir ve şasenin kusursuz bir ölçüye sahip olması söz konusu olur.

Araç Şase Düzeltme Hizmeti

Şase Düzeltme Nasıl Yapılır?

Şase Düzeltme Nasıl Yapılır?

Aracın şasesi üzerinde yapılan düzeltme çalışmalarında oldukça hassas ve gelişmiş bir teknoloji kullanılmaktadır. Öncelikli olarak kontrol edilmesi gereken aram düzeltme makinasına yerleştirilerek işlem başlamış olur. Yapılan kontrollere bakılarak ön şase gözden geçirilir vearka şase düzeltme işlemi başarı ile yapılır. Aracın çapraz şase ölçüleri de bu esnada gözden geçirilir. Bu iş için kullanılan bilgisayarlı ölçüm sistemi en küçük sapmaların ortadan kalmasına yardımcı olur. Kusursuz bir ölçüm ve ona göre yapılan düzeltmeler, şasenin her yönde sorunlarını belirler ve bu sorunları gidermek için hemen harekete geçer.
Şase ile ilgili çok sayıda farklı işlem en gelişmiş teknoloji kullanımı ile bertaraf edilmiştir.Araç şase numarası düzeltme gibi işlemler ise kural dışı olarak kabul edilir. Her araç kendi orijinal şase numarasını taşımalıdır. Orijinal şase numarasını değiştirmek ise yasal olmayan bir işlem olarak bilinmelidir. Araçlarda şase sorunlarının yol açtığı olumsuz durumlara da parantez açmak gerekir. Şase sorunları sonucunda araçlarda şu sorunlar baş gösterir:

  • Sürüş esnasında araç kontrolünün tam olarak sağlanamaması
  • Rot ayarının düzenli ve sağlıklı olarak yapılamaması
  • Araç lastiklerinin kısa sürede aşınması ve deforme olması 
  • Ön takımı oluşturan parçaların vaktinden önce aşınması ve bozulması
  • Direksiyon manevraları esnasında aracın tam olarak dengesinin kontrol edilememesi gibi sorunlar araç şasesinde bozukluk göstergesi olarak kabul edilir.
Burada görülen her bir sorun sürüş esnasında aracın kontrolüne olumsuz etki edecektir. Güvenli ve emniyetli yolculuk planı yapmak isteyen sürücüler şasesi sorunlu araçla asla yola çıkmamalıdır. Şase montajının yapıldığı takozlar ve bu montajı sağlayan vida bağlantılarının kusursuz olması gerekir. Aksi durumda aracın çalışması ile sarsıntılı süreçler ortaya çıkar ve bu süreçler daha zararlı durumların kendini göstermesine neden olur.

Şase Düzeltme Nasıl Yapılır?

Şase Düzeltmede Kullanılan Yöntemler

Şase Düzeltmede Kullanılan Yöntemler

Araç şase düzeltme için yüksek teknolojiden faydalanmak gerekir.Bilgisayarlı şase düzeltme işlemi ile hem güvenilir bir sonuca ulaşmak hem de kusursuz derecede şase ölçülerine ulaşmak mümkün olur. Araçta bulunan pek çok sistemin düzgün şase ile optimum bir çalışma kapasitesine ulaştığını unutmamak gerekir. Şasede ortaya çıkan her türlü sorun, aşınma, yıpranma ve kontrol kaybı gibi sorunlar yaratır. Şasenin kontrolü ve düzelmesi için gelişmiş tezgâhlardan yararlanmak gerekir. Hatalı bölümler tespit edildikten sonra yapılan çektirme ve ittirme işlemleri şasenin kusursuz ölçüye kavuşmasına yardımcı olur.
Şase düzeltme tezgâhı ve bilgisayarlı ölçüm programı sorunların hemen çözümüne destek sağlar. Milimetrik ölçülerle sorunları tespit etmek ve gidermek için bu teknolojilerden yardım alınır. Malzeme ve sistem kalitesi bakımından güvenilir servisler çok daha geniş imkânlara sahiptir. Bosch servis güvencesi, teknisyen ve teknoloji konusunda güven veren çalışmalarla sektördeki yerini almıştır. Şase düzeltme konusunda uzman desteği isteyenler için, tecrübeli servis hizmeti uygun çözümler sunar.
2. el şase düzeltme tezgâhı pek çok servisin kullandığı teknoloji olarak kendini gösterir. Elindeki imkânlar ancak 2. El bir tezgâha yeten çok sayıda tamirci bulunmaktadır. Aracını güvenli ellere emanet etmek isteyen araç sahipleri için uzman ve teknik kapasitesi yüksek bir servis her zaman çok büyük önem arz eder. Şasenin kusursuz şekilde düzeltilmesinde uzman ekipler ve gelişmiş tezgâh teknolojisinin payı oldukça büyüktür.Şase düzeltme nasıl yapılır sorusuna verilecek cevaplar içinde kaliteli ve güvenilir şase tezgâhları ile verilen hizmet yer alır. Bilgisayar ile bağlantılı bir sistem kullanılırken kusursuz bir denge ve sağlıklı bir ölçüm sonucu ortaya çıkar. En ufak sorunların bile çözüme kavuştuğu bu işlemler sonucunda aracın sistem ve parçaları daha sağlıklı çalışır. Aşınma, sürtünme, ısınma ve yıpranma gibi sorunlar ortadan kalkar ya da çok az yaşanır.

Şase Düzeltmede Kullanılan Yöntemler

Sıkça Sorulan Sorular

Şase Düzeltme Fiyatları

Araç şasesi düzeltme işleminde kusursuz ve gelişmiş bir teknolojiye ihtiyaç duyulur. Bu işlemin gerçekleşmesi sırasında en ufak hata payının bile ortadan kalkması gerekir. Böylece aracın daha güvenli bir şekilde yolculuk yapması mümkün olur.Şase düzeltme ne kadar ve maliyet nedir gibi soruların cevabını tecrübeli bir servisin vermesi gerekir. Kusursuz ölçekte yapılan düzeltmeler aracın ömrünü uzatır. Araç mekanik sistemlerinin düzenli çalışması için şase ölçülerinin kusursuz olması gerekir. Araç için bir iskelet ve çerçeve görevi gören sistemlerin kusursuz şekilde uyumlu olması önem arz eder. Bu uyumu sağlama açısından kullanılan ileri teknoloji ise bir an önce çözüm için gerekli fırsatları yaratacaktır.
Araba şase düzeltme fiyat koşulları hakkında servis iletişimi ile bilgi almak mümkün olur. Aracın durumuna bakan ve gerekli incelemeleri yapan uzmanlar maliyet hakkında araç sahibini bilinçlendirir. Böylece araç servisten çıkarken araç sahibinin ödeyeceği rakamlarbelli olur. Maliyetler ve fiyat koşulları elbette önemlidir. Daha fazla önemli olan konu ise verilen hizmetin kalitesidir. Şasenin düzeltilmesi ile beraber daha güvenli şekilde yola çıkmak mümkün olur.

Şase Düzeltmede Uzman Servis Desteği

Şase düzeltme için kullanılan teknik ve yöntemler teknoloji ile paralel bir gelişim ortaya koymuştur. Aracın tezgâha yerleşmesi ve sonrasında yapılan ölçüm çalışmaları doğru şekilde müdahalenin önünü açmak durumundadır. Araç performansını ve güvenilirliğini ortaya koymada uzman bir servisin teknik imkânları önemli bir gereksinim olarak karşımıza gelir.
Bosch servis geleneği ile 100 yıllık bir gelişimi bu süreçte araçlar için faydalı bir dönem olarak görmek gerekir. Kadro yapısı ile ileri seviyede olan servis, anında ve hızlı çözümlerle kendini gösterir. Uygun maliyetli kaliteli hizmet için uzman yardımına başvurmak gerekir.